JRS Romania angajeaza casier

Serviciul Iezuitilor pentru Refugiati din Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se adreseaza in principal unui absolvent al unei facultati cu profil economic sau al unor studii de specialitate, cu dorinta de a se dezvolta profesional intr-un domeniu umanitar, care respecta echipa si ofera suport in realizarea sarcinilor acesteia. Experienta intr-o organizatie neguvernamentala reprezinta un atuu.

- raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentei primare privind activitatile de incasari si plati prin casierie (registrele de casa) si verifica documentele justificative si a sumelor decontate
- intocmeste corect si la zi chitantele pentru sumele incasate si efectueaza platile curente cu furnizorii sau pentru alte scopuri
- elibereaza numerar din caserie in vederea efectuarii platilor
- sprijina coordonatorii de proiecte in vederea planificarii bugetelor, intocmirii rapoartelor financiare
- asigura necesarul de numerar pentru desfasurarea in conditii normale a operatiunilor curente
- mentine in permanenta plafonul de casa in conformitate cu legislatia in vigoare
- mentine legatura cu diversele autoritati administrative, alte organizatii, furnizori
- sprijina contabilul in managmentul resurselor umane
- transmite compartimentului de contabilitate si coordonatorilor de proiecte informatiile solicitate
- executa alte sarcini specifice casierului
- efectueaza demersuri pentru asigurarea cazarii, transportului si protocolului in cazul delegatiei/echipei si diverselor seminarii
- responsabil de buna functionare si/sau utilizare a resurselor materiale, spatiilor de lucru si a echipamentelor
- responsabil de managementul administrativ al imobilelor organizatiei si al autotuvehiculelor
- urmareste realizarea contractelor cu persoane fizice sau juridice (reparatii, inchirierea unor spatii, alte tipuri de activitati)
- achzitioneaza mijloacelor materiale necesare intretinerii si reparatiilor curente, desfasoara aprovizionarea cu rechizite, papetarie si alte materiale pentru activitatile curente
- instiinteaza echipa si implementeaza masurile necesare pentru efectuarea la timp si eficient a lucrarilor de intretinere si reparatii
- inregistreaza si depune documentatii la institutiile de resort cu privire la obtinerea diverselor avize, acreditari, certificate etc.

CERINTE

- cunoasterea limbii engleze este obligatorie - scris, citit si vorbit
- o foarte buna cunoastere a pachetului Office, in special Excel si Word
- disponibilitate pentru deplasari, adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare si flexibilitate
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate pentru lucru in program prelungit in anumite conditii
- respectarea disciplinei financiare
- pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelor legate de organizatie si a beneficiarilor sai

Locul de munca: Bucuresti.

Conditii de munca:
- obisnuite; munca de birou si deplasari pe distante scurte sau medii in localitate.

Program de lucru:
- 8 ore/zi, 5 zile/saptamana

BENEFICII OFERITE

Angajatul va avea posibilitatea de a lucra cu o echipa competenta si daruita, in cadrul organizatiei noastre punandu-se accent pe dezvoltarea personala si profesionala.

Asteptam C.V.-ul dvs. la adresa de e-mail jrsromania@gmail.com pana la data de 11 martie 2011. Numai persoanele selectate vor fi contactate telefonic in vederea participarii la interviu.
www.jrsromania.org

Serviciul Iezuiţilor pentru Refugiaţi din România (JRS România) este o organizaţie neguvernamentală, independentă, umanitară, apolitică şi democratică care îşi propune să apere şi să promoveze drepturile fundamentale ale omului, în special ale refugiaţilor şi ale migranţilor forţaţi.

Misiunea noastră este să însoţim, să servim şi să apărăm drepturile refugiaţilor, ale solicitanţilor de azil şi ale migranţilor forţaţi, pledând pentru cauza lor în faţa autorităţilor şi a societăţii civile din momentul sosirii lor în România. Aceasta misiune include toate persoanele forţate să îşi părăsească ţara de origine din cauza conflictelor, a dezastrelor umanitare sau din cauza încălcării drepturilor omului.