Jr. SEO Developer

MediaPro Interactiv

Job expirat

RESPONSABILITATI

Alaturi de echipa sa, noul coleg va contribui la optimizarea site-urilor din portofoliu pentru motoarele de cautare.

CERINTE

Ai notiuni de baza depre SEO, HTML si CSS? Stii ce presupune Google Analytics si Google Webmasters Tools? Notiuni ca "link building", "keyword research", "PPC", "bounce rate", "robots.txt" si altele de genul acesta, iti suna cunoscut? Esti un foarte bun cunoscator al limbii romane?

Atunci esti candidatul potrivit pentru acest post.

Trebuie sa stii ca in afara cunostintelor apreciem si calitati precum seriozitatea, simtul raspunderii si capacitatea de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- Sansa de a lucra intr-o companie dinamica din industria de internet din Romania;
- Bonusuri pentru indeplinirea obiectivelor;
- Posibilitati de dezvoltare si promovare.

MediaPRO Interactiv este divizia de internet a grupului MediaPRO. Compania actioneaza in zona dezvoltarii online optimizand site-urile din portofoliu si adaugand proiecte noi, exclusiv online, precum si in zona publicitatii online prin gestionarea in exclusivitate a spatiului publicitar disponibil pe site-urile din grup.