Jonctor Fibra Optica

AIR BITES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura functionarea permanenta a retelei Fibra Optica de care raspunde, investigand cauzele eventualelor disfunctionalitati.
- Jonctiuni, instalari enclosure, cutii de jonctiune, odf;
- Mentenanta si dezvoltarea retelei de fibra optice backbone, access ring-uri, din Bucuresti;
- Mentenanta ODF din POP uri si documentarea lor in NMS;
- Mentenanta hartii de fibra optica si documentarea lor in NMS

CERINTE

- Minim 1 an experienta in lucrul cu echipamente specifice:
- fusion splicer;
- echipament de masura pe fibra optica;
- Cunostinte solide cablare structurata;
- Cunostinte generale LAN,MAN, protocoale TCP/IP;
- Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj);
- Urmareste lucrarile executate de catre subcontractorii;
- Disponibilitate pentru program prelungit in caz ca este necesar;
- Abilitati de comunicare si de negociere;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- Experienta in lucrul cu aplicatiile specifice de retea, Internet;
- Organizare, flexibilitate si orientare catre rezultate;
- Estimari solutii de conectare;
- Rezistenta la stres si atentie la detalii;
- Domiciliul in Bucuresti.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic si profesionist
- Pachet salarial fix

DESCRIEREA FIRMEI

ISP