JEE Developer

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

In colaborare cu Team Leader-ul si in cadrul unei echipe de 50 de persoane, veti avea posibilitatea sa evoluati intr-un context international la elaborarea diferitelor solutii inovatoare pentru sistemul nostru informatic.

Expertiza tehnica in Java JEE va va permite sa interveniti pe ansamblul fazelor proiectului:

- analiza tehnica si functionala

- dezvoltarea si urmarirea modulelor de care raspundeti

- validarea solutiei

Departamentul IT este in plina dezvoltare, asa incat acest post ofera in egala masura posibilitatea avansarii catre o pozitie de Team Leader

Daca sunteti o persoana dinamica, cu initiativa si bune abilitati de analiza, dispuneti de toate elementele necesare pentru a va putea integra echipei noastre.

CERINTE

O experienta de peste doi ani şi abilitatea de a se adapta rapid la schimbări funcţionale şi / sau ale tehnologiei, spirit de echipă şi un nivel bun de comunicare tehnica. Studii superioare absolvite, preferabil facultate in domeniul informaticii. Aptitudinile tehnice necesare sunt:

Competenţe server-side:

- dezvoltare bazata pe platforma JavaJEE, de preferat experienta Hibernate, EJB3 folosind serverul de aplicatii JBoss

- o bună cunoaştere a bazelor de date relaţionale ca utilizator (SQL), in special Oracle.

Competenţe client-side:

- stăpânirea tehnicilor generale de Web 2.0 (JSF / JSP, JavaScript, CSS ...)

- mediu de dezvoltare: Eclipse, Maven, SVN.

Cunoasterea limbii franceze va fi foarte apreciata datorita evolutiei intr-un mediu francofon

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, într-un mediu de lucru profesionist, expunere internationala, prime functie de performanta, asigurare de accident, posibilitati de dezvoltare a carierei, etc.

Sunt aplicabile CV-urile in Franceza si Engleza.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale