JEE Developer

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Grupul SNEF (societate franceza cu mai mult de 10.000 de angajati), in cadrul dezvoltarii departamentului sau informatic, recruteaza Dezvoltatori JEE prin intermediul filialei sale din Romania, IMSAT SA.
In colaborare cu Team Leader-ul si in cadrul unei echipe de 50 de persoane, veti avea posibilitatea sa evoluati intr-un context international la elaborarea diferitelor solutii inovatoare pentru sistemul nostru informatic.
Expertiza tehnica in Java JEE va va permite sa interveniti pe ansamblul fazelor proiectului:
- analiza tehnica si functionala
- dezvoltarea si urmarirea modulelor de care raspundeti
- validarea solutiei
Departamentul IT este in plina dezvoltare, asa incat acest post ofera in egala masura posibilitatea avansarii catre o pozitie de Team Leader
Daca sunteti o persoana dinamica, cu initiativa si bune abilitati de analiza, dispuneti de toate elementele necesare pentru a va putea integra echipei noastre.

CERINTE

O experienta de peste doi ani şi abilitatea de a se adapta rapid la schimbări funcţionale şi / sau ale tehnologiei, spirit de echipă şi un nivel bun de comunicare tehnica. Studii superioare absolvite, preferabil facultate in domeniul informaticii. Aptitudinile tehnice necesare sunt:
Competenţe server-side:
- dezvoltare bazata pe platforma JavaJEE, de preferat experienta Hibernate, EJB3 folosind serverul de aplicatii JBoss
- o bună cunoaştere a bazelor de date relaţionale ca utilizator (SQL), in special Oracle.
Competenţe client-side:
- stăpânirea tehnicilor generale de Web 2.0 (JSF / JSP, JavaScript, CSS ...)
- mediu de dezvoltare: Eclipse, Maven, SVN.
Cunoasterea limbii franceze va fi foarte apreciata datorita evolutiei intr-un mediu francofon

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, într-un mediu de lucru profesionist, expunere internationala, prime functie de performanta, asigurare de accident, posibilitati de dezvoltare a carierei, etc.

Sunt aplicabile CV-urile in Franceza si Engleza.
Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale