JAVA SOFTWARE DEVELOPER / ANALIST PROGRAMATOR

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analiza. Participa la efectuarea analizei pentru sisteme informatice.
-Dezvoltare software. Creaza codul sursa pentru implementarea practica a proiectelor la care participa. Realizeaza adaptari ale programelor informatice existente;
-Testare. Realizeaza testarea primara a modulelor dezvoltate si a intregului proiect. Rezolva problemele aparute in urma testelor sau rapoartelor de defectiuni.
-Documentare. Mentinerea actuala a documentatiei proiectelor la care lucreaza. Actualizarea permanenta a documentatiei proiectului pentru a reflecta realitatea din procesul de productie
-Participa la elaborarea solutiilor tehnice pentru realizarea practica a proiectelor la care participa.
-Pregatire profesionala. Se instruieste permanent pentru mentinerea unui volum de cunostinte in domeniul sau de activitate in conformitate cu progresele tehnologice. Participa la cursurile de perfectionare organizate de firma sau de casele de software partenere ale acesteia.
-Participa la implementarea la clienti a programelor informatice furnizate de firma sau de partenerii acesteia;
-Participa la instruirea utilizatorilor de programe furnizate de firma sau de partenerii acesteia ;

CERINTE

Experienta in lucru cu tehnologiile Java (in special J2EE)
-Experienta in dezvoltarea de aplicatii web (in special JSP, Servlet)
-Cunoasterea amanuntita a tehnologiilor XML, XSL, HTML, JavaScript
-Cunoasterea limbajului SQL92
-Capacitate si experienta de analiza si proiectare- constituie un avantaj
Limbaje de programare:
Java, J2EE
Applet, beans ¿ se puncteaza
HTML avansat ¿ se puncteaza
Experienta in lucrul cu servere de aplicatii (eg. Websphere, BEA) ¿ se puncteaza
Sisteme de operare:
WinNT/2k - nivel utilizator avansat;
Linux, IBM-AIX, Sun Solaris, HP-UX - se puncteaza
Studii necesare:
-De specialitate, superioare, finalizate sau an terminal
Limba straina:
-Engleza
Calitati personale:
-Abilitati de comunicare;
-Loialitate;
-Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
-Fire deschisa;
-Rezistenta la stres;
-Capacitate de lucru intr-un colectiv;

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru modern
-Echipa tanara, dinamica, profesionista
-Posibilitati de afirmare si promovare

Companie angajeaza prin intermediul Dynamic Human Resources JAVA Software Developer/Analist Programator.