Java si/sau Flex Developer (Entry Level si Middle Level Ref: BS_JFD_1108)

B&S RESO NET

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltator Java si/sau Flex Entry Level si Middle Level cu locul de munca in Romania (Bucuresti)

CERINTE

# absolvent (sau an terminal) al unei facultati cu profil informatic
# minim 1 an experienta cu un limbaj de programare orientat obiect (spre exemplu Java, insa nu este imperativ; un limbaj de programare se invata repede, daca deprinderile corecte exista)
# stapanirea tehnicilor de programare orientata obiect, structuri de date, algoritmica
# experienta manipulare baze de date si limbajul SQL
# aptitutini de comunicare si lucru in echipa
# cunostiinte de limba engleza

Cerinte optionale, insa consituie avantaj:

# experienta cu tehnologia Flex / ActionScript
# experienta cu tehnologii J2EE (proiecte pe arhitectura J2EE ex. Servlet/JSP, Spring, Hibernate)
# experienta de lucru GUI in Java (Swing, etc)
# cunostinte de UML

BENEFICII OFERITE

# pachetul salarial este motivant
# trainingul pentru procesul de lucru si pentru tehnologiile specifice B&S RESO NET este asigurat in cadrul firmei
# atmosfera de lucru este destinsa si prietenoasa, in cadrul unei echipe tinare si motivate
# societatea este in crestere cu oportunitatile de cariera aferente
# posibilitati de cariera internationala

Inca ceva: La B&S RESO NET, flexibilitatea este unul dintre aspectele importante cand vine vorba despre relatia angajat-angajator.

Spre exemlu, ceea ce se cere in principal pentru postul de mai sus, este experienta prealabila cu un limbaj de programare orientat obiect, nu neaparat Java sau Flex. Plecam de la ideea ca un programator ce are deprinderile bine formate, poate invata rapid un anumit limbaj, sau o anumita tehnologie.

B&S RESO NET dezvolta proiecte software destinate marilor transportatori aerieni. Societatea noastra este in plina ascensiune, bucurandu-se de o pozitie privilegiata pe segmentul de piata pe care activeaza.

B&S RESO NET este cunoscuta in lumea operatorilor de cargo aerian ca o societate inovativa, ce aduce solutii moderne intr-o lume inca dominata de sisteme mainframe si programe monolitice (scrise in Cobol sau chiar asamblor, ruland pe sisteme de operare \\\\\\\'proprietary\\\\\\\').

Printre aceste elemente inovative se numara spre exemplu imbinarea tehnologiei Java Enterprise Edition - server side si Flex - client side (platforma de Rich Internet Application de la Adobe), oferind astfel clientilor solutii ce imbina flexibilitatea, fiabilitatea, robustetea si ergonomia intr-un mod unic si nevalorificat de catre concurenti.
Elementele cheie cu care ne identificam sunt:

* pe de o parte competentele si motivatia tuturor colaboratorilor nostrii,
* pe da alta parte tehnologiile de varf cu care lucram,
* dar mai ales atmosfera placuta de lucru dintre toti colegii si flexibilitatea, care ne fac sa venim cu placere la lucru si sa facem conceptul de echipa sa aiba sens, si sa nu fie doar un cuvant cheie.

Daca gasesti aceste lucruri motivante, atunci este foarte posibil ca unul dintre posturile propuse sa te intereseze

Spre exemlu, ceea ce se cere in principal pentru posturile noastre, este experienta prealabila cu un limbaj de programare orientat obiect, nu neaparat Java sau Flex. Plecam de la ideea ca un programator ce are deprinderile bine formate, poate invata rapid un anumit limbaj, sau o anumita tehnologie.