JAVA / J2EE Developers to work in GERMANY for 6 months

misoft systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

- We are looking for an experienced Java / J2EE developer to work from Germany for 6 months.

CERINTE

- A deep understanding of the Java / J2EE
- A varied knowledge base
- Demonstrated Experience
- Good English skills
- Basic German skills
- Java technologies required:
- Java programming language
- J2EE; J2EE patterns; EJB
- Servlets
- Struts

BENEFICII OFERITE

- 1500 - 2000 Euro / month salary
- Accommodation paid
- Airplane fare for the trip to Germany and back
- 2 additional trips to Romania and back

Pe langa dezvoltarea, promovarea, implementarea solutiei proprii pentru administrarea relatiilor cu clientii, CRMWeb , misoft systems ofera servicii de dezvoltare software la cerere cu specializare pe solutii informatice pentru afaceri, precum si servicii de consultanta tehnica si de afaceri pentru piata romaneasca si cea internationala. misoft systems este una dintre putinele companii romanesti cu solutie integrata proprie pentru managementul relatiilor cu clientii pe suport web. Succesul nostru se datoreaza in primul rand calitatii si flexibilitatii serviciilor oferite, atat in ce priveste dezvoltarea de aplicatii software personalizate, cat si in ce priveste implementarea, integrarea si adaptarea sistemului propriu pentru managementul relatiilor cu clientii la nevoile specifice fiecarui client in parte.