Java J2EE Developer

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Alături de colegii tăi de echipa vei avea urmatoarele responsabilități:
• Proiectarea și dezvoltarea unui produs software de tip enterprise, luând în calcul criterii de scalabilitate și performanță
• Aplicarea metodologiei agile de dezvoltare SCRUM
• Implicarea în toate fazele de dezvoltare software și asigurarea execuției acestora în conformitate cu specificațiile tehnice și de business
• Implicarea în optimizarea continua a produsului software, investigarea de tehnologii noi și metode mai bune de implementare

CERINTE

Îți prezentăm o nouă oportunitate profesională, de a te alătura diviziei Products din cadrul Star Storage și de a face parte din echipa de construcție a unui produs cu renume internațional, în poziția de Java/J2EE Developer.

Te invităm să ni te alături dacă îți dorești să dezvolți soluții inovatoare și dacă îndeplinești urmatoarele cerințe:
• Studii superioare în domeniul informatic
• Cunoștințe temeinice privind programarea orientata pe obiect și design patterns
• Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă
• Experiență de minim 3 ani în utilizarea tehnologiei Java/J2EE
• Cunostințe de bază ale limbajul SQL și experiența cu tehnologiile JPA/Hibernate
• Experiență în dezvoltarea aplicațiilor web based folosind Spring Framework
• Experiența de lucru cu un framework JavaScript, cum ar fi Dojo Toolkit, reprezintă un avantaj

BENEFICII OFERITE

Te așteptăm să ni te alături și te asigurăm că Star Storage este locul potrivit pentru tine unde vei avea ocazia să:
• Lucrezi cu tehnologii de ultimă generație
• Faci parte din echipa unui produs cunoscut la nivel internațional
• Caștigi experiență și să evoluezi profesional, participând la proiecte de succes
• Iți pui amprenta asupra unui produs de renume, în timp ce valoarea ta va fi recunoscută

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).