Java Developer (JEE)

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru a consolida echipa implicata in acest proiect, departamentul nostru este în căutare de programatori Java / JEE, atat nivel senior, cat si middle.

CERINTE

Cerinte

Studii superioare absolvite, preferabil facultate in domeniul informaticii
Experienta de peste doi ani
Abilitatea de a se adapta rapid la schimbări funcţionale şi / sau ale tehnologiei
Spirit de echipă şi un nivel bun de comunicare tehnica
Aptitudinile tehnice necesare sunt:

Competenţe server-side:

- dezvoltare bazata pe platforma JavaJEE, de preferat experienta Hibernate, EJB3 folosind serverul de aplicatii JBoss

- o bună cunoaştere a bazelor de date relaţionale ca utilizator (SQL), in special Oracle.

Competenţe client-side:

- stăpânirea tehnicilor generale de Web 2.0 (JSF / JSP, JavaScript, CSS ...)

- mediu de dezvoltare: Eclipse, Maven, SVN.

Cunoasterea limbii franceze va fi foarte apreciata datorita evolutiei intr-un mediu francofon

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Mediu de lucru profesionist
Posibilitati de dezvoltare a carierei
Expunere internationala
Prime functie de performanta
Asigurare de accident

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale