JAVA DEVELOPER - DIVIZIA IT&C

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii Java Enterprise, 3-tier, web-based
Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software.

CERINTE

Studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
Experienta relevanta in proiecte de referinta
Cunostinte foarte bune de Java si tehnologii J2EE, patternuri OO si J2EE
Web: HTML, CSS, JavaScript, JSP, Servlet, taglibs
Middleware: EJB, JDBC, RMI, JNDI
Database: SQL92 standard, Oracle, SQL Server
Servere de aplicatie: JBoss, WebSphere, Oracle 9iAS
Excelenta stapanire a conceptelor object oriented si relational
Experienta cu Struts, Ant, JReport, Lucene sau cunostinte XML, XSLT, Web Services, PKI, UTML, metodologii de dezvoltare software reprezinta un avantaj
Limba engleza - nivel mediu
Abilitari dezvoltate de comunicare si lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Sistem de bonusare in functie de realizari
Mediu de lucru dinamic, profesionist
Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.