Java Developer

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul dezvoltarii departamentului informatic, Grupul SNEF (societate franceza cu mai mult de 10000 de angajati) recruteaza Dezvoltatori Java, prin intermediul filialei sale din Romania IMSAT SA.
In subordinea Managerului de Departament si in cadrul unei echipe de 50 de persoane, veti avea posibilitatea sa evoluati intr-un context international la elaborarea diferitelor solutii inovatoare pentru sistemul nostru informatic.
Expertiza tehnica in Java J2EE va va permite sa interveniti pe ansamblul fazelor proiectului:
- analiza tehnica si functionala
- dezvoltarea si urmarirea modulelor de care raspundeti
- validarea solutiei
Departamentul IT este in plina dezvoltare, asa incat acest post ofera in egala masura posibilitatea evoluarii catre o pozitie de Team Leader.

CERINTE

Studii superioare absolvite, preferabil facultate in domeniul informaticii si experienta de minim 3 ani in urmatoarele tehnologii :
Standarde : J2EE (EJB3, JSF, JMS), Ajax , Web services
Server de aplicatie J2EE : Jboss, Tomcat;
Cunostintele de Flex prezinta avantaj
Mediu de dezvoltare : Eclipse, SVN, Maven, Mantis, Junit
Cunoasterea limbii franceze va fi foarte apreciata datorita evolutiei intr-un mediu francofon

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, mediu de lucru profesionist, expunere internationala, bonusuri pe proiect, asigurare de viata, posibilitati de dezvoltare a carierei, etc.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale