Java Developer

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii Java Enterprise, 3-tier, web-based
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software.

CERINTE

- Studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- Experienta relevanta in proiecte de referinta
- Cunostinte foarte bune de Java si tehnologii J2EE, patternuri OO si J2EE
- Web: HTML, CSS, JavaScript, JSP, Servlet, taglibs
- Middleware: EJB, JDBC, RMI, JNDI
- Database: SQL92 standard, Oracle, SQL Server
- Servere de aplicatie: JBoss, WebSphere, Oracle 9iAS
- Excelenta stapanire a conceptelor object oriented si relational
- Experienta cu Struts, Ant, JReport, Lucene sau cunostinte XML, XSLT, Web Services, PKI, UML, metodologii de dezvoltare software reprezinta un avantaj
- Limba engleza - nivel mediu
- Abilitari dezvoltate de comunicare si lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.