Java Developer (6 posturi)

Crispico

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipele noastre de dezvoltatori lucreaza la proiecte software destinate transportatorilor aerieni. Ingredientele noastre pentru reusita (atat ca societate cat si ca indivizi) sunt:

- pe de o parte competentele si motivatia tuturor colaboratorilor nostrii,
- pe da alta parte procesul de dezvoltare ce sta la baza modalitatii nostre de lucru,
- si mai ales atmosfera placuta de lucru dintre toti colegii, care ne fac sa venim cu placere la lucru si sa facem conceptul de echipa sa aiba sens, si sa nu fie doar un cuvant cheie.

Crispico isi mareste efectivul de dezvoltatori. Propunem 6 posturi ca dezvoltator Java ce se caracterizeaza prin urmatorii parametrii (cerinte si oferta):

CERINTE

- absolvent al unei facultati cu profil informatic
- minim 1.5 - 2 ani experienta cu tehnologii Java
- stapanirea tehnicilor de programare orientata obiect, structuri de date, algoritmica
- experienta manipulare baze de date si limbajul SQL
- aptitutini de comunicare si lucru in echipa
- cunostiinte medii de limba engleza

Cerinte optionale, insa consituie avantaj:

- experienta cu tehnologii J2EE (minim 2 proiecte pe arhitectura J2EE ex. Servlet/JSP, Spring, Hibernate)
- experienta de lucru GUI in Java (Swing, etc)
- cunostintei UML

BENEFICII OFERITE

- pachetul salarial este motivant si este oferit integral pe cartea de munca
- atmosfera de lucru este destinsa si prietenoasa, in cadrul unei echipe tinare si motivate
- trainingul pentru procesul de lucru si pentru tehnologiile specifice Crispico este asigurat in cadrul firmei
- societatea este in crestere cu oportunitatile de cariera aferente

DESCRIEREA FIRMEI

Software Development