Java Developer (4 posturi in Romania; Ref: CSP_JD_1107)

Crispico

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipele noastre de dezvoltatori lucreaza la proiecte software destinate marilor companii de transport aerian de cargo si operatori aeroportuari.

Societatea noastra este in plina ascensiune, bucurandu-se de o pozitie privilegiata pe segmentul de piata pe care activeaza. Ingredientele noastre pentru reusita (atat ca societate cat si personale) sunt:

- pe de o parte, competentele si motivatia tuturor colaboratorilor nostrii,
- pe de alta parte, procesul de dezvoltare ce sta la baza modalitatii nostre de lucru,
- si mai ales, atmosfera placuta de lucru dintre toti colegii, care ne fac sa venim cu placere la lucru si sa facem conceptul de echipa sa aiba sens, si sa nu fie doar un cuvant cheie.

Crispico isi mareste efectivul de dezvoltatori. Propunem:

- 4 posturi ca dezvoltator Java cu locul de munca in Romania (Bucuresti)

Aceste posturi se caracterizeaza prin urmatorii parametrii (cerinte si oferta):

CERINTE

- absolvent al unei facultati cu profil informatic
- minim 1.5 - 2 ani experienta cu tehnologii Java
- stapanirea tehnicilor de programare orientata obiect, structuri de date, algoritmica
- experienta manipulare baze de date si limbajul SQL
- aptitutini de comunicare si lucru in echipa
- cunostiinte de limba engleza

Cerinte optionale, insa consituie avantaj:
- experienta cu tehnologii J2EE (minim 2 proiecte pe arhitectura J2EE ex. Servlet/JSP, Spring, Hibernate)
- experienta de lucru GUI in Java (Swing, etc)
- cunostinte UML

BENEFICII OFERITE

- pachetul salarial este motivant si este oferit integral pe cartea de munca
- trainingul pentru procesul de lucru si pentru tehnologiile specifice Crispico este asigurat in cadrul firmei
- atmosfera de lucru este destinsa si prietenoasa, in cadrul unei echipe tinare si motivate
- societatea este in crestere cu oportunitatile de cariera aferente
- posibilitati de cariera internationala

DESCRIEREA FIRMEI

Software Development