JAVA Developer

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul din clientii nostri, un grup international ce ofera servicii de consultanta, dezvoltare si suport tehnic in ceea ce priveste sisteme si tehnologii de Enterprise Application Integration, Portal and Portlet Development si Business Process Modelling, pentru clienti atat din Romania, cat si din strainatate, cautam persoane profesioniste pentru pozitia JAVA Developer. Persoana va fi instruita si va fi integrata intr-o echipa internationala.

Responsabilitati:
- asigura implementarea si respectarea normelor interne de dezvoltare a solutiei;
- participa la proiectarea solutiei;
- participa la dezvoltarea de aplicatii;
- participa la luarea deciziilor tehnice;
- investigheaza si rezolva erorile tehnice / functionale.
Pozitia presupune deplasari in strainatate (maxim 50% din timpul de lucru).

CERINTE

- experienta relevanta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
- cunoastere aprofundata Java: JSP, JDBC, Servlet, Tomcat, JSF (constituie avantaj);
- cunoasterea unui RDBMS;
- cunoastere OOP;
- limba Engleza - nivel avansat (obligatoriu);
- limba Germana - nivel mediu (constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, direct corelat cu experienta si aptitudinile individuale.

JOBSgarden este parte dintr-un grup international care ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand sedii in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti. Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii, sub denumirea ITjobs. In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, JOBSgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.
In acest moment JOBSgarden Romania, avand in spate o vasta experienta internationala, recruteaza profesionisti din mai multe domenii de activitate, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.

www.jobsgarden.ro