Java Developer

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale pozitiei de programator Java in cadrul companiei sunt:
- participarea la dezvoltarea de aplicatii in partile critice;
- participarea la luarea deciziilor tehnice in cadrul proiectului;
- realizeaza unit testing-ul;
- investigarea erorilor tehnice / functionale si generarea unor solutii adecvate;
- implicarea in partea de analiza functionala si documentare a componentelor dezvoltate.

CERINTE

- Studii superioare (de preferinta absolvent de Automatica, Matematica, Cibernetica);
- Experienta 2-3 ani in domeniul IT;
- Cunoastere de baza a tehnologiilor J2EE (JBoss AS, JSF, JSF Facelets, JBoss SEAM, EJB3 (on JBoss), Java JUnit, Apache Maven2, Java 1.5, etc.);
- Cunostinte solide OOP;
- Experienta in lucrul cu un RDBMS (SQL Server , etc);
- Cunoasterea limbii engleze.

Constituie un avantaj:
- Cunoasterea tehnologiilor JBOSS Seam

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, direct corelat cu experienta si aptitudinile individuale.

ITJobs este o companie ce ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand filiale in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti.
Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii.
Inca de la inceput compania si-a construit o solida reputatie in domeniul recrutarii profesionistilor IT, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.
In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, Jobsgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, marketing, financiar, resurse umane, inginerie.
Din 2006, JOBSgarden este prezenta si pe piata romaneasca.

Pentru unul din clientii nostri, o companie de top activand in domeniul IT, cautam persoane profesioniste pentru postul de JAVA Developer.

www.jobsgarden.ro