Java Developer

Mood Media Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un inginer software care sa se alature echipei care gestioneaza una din aplicatiile dezvoltate de Mood Media. Postul presupune adaptarea continua a solutiei oferite la cerintele particulare ale clientilor.

Responsabilitatile postului:
- dezvoltarea de module/functionalitati ale aplicatiei, pe baza specificatiilor primite;
- revizuirea si testarea propriului cod;
- integrarea functionalitatilor dezvoltate in cadrul aplicatiei.

CERINTE

Profilul candidatului ideal:

Cunostinte tehnice:
-Cuno¿tin¿e bune de Java ¿i tehnologii J2EE, pattern-uri J2EE
- Experien¿¿ în dezvoltarea de aplica¿ii Java
- Web: JSP, Servlet, JavaScript, Struts
- Cunostinte de DB2, Oracle.

Cerinte:
- studii superioare finalizate, de preferat in domeniul automaticii si calculatoarelor sau al ciberneticii;
- experienta de lucru de minim 2 ani in Java;
- cunostinte de limba engleza (citit, scris, vorbit);
- cunostintele de limba franceza (la nivel de citit si inteles o documentatie tehnica) vor fi considerate un avantaj.

Abilitati personale:
- orientat spre solutii si spre satisfacerea nevoilor clientului;
- creativ, deschis spre nou si adaptabil la schimbari;
- capacitate de estimare corecta a sarcinilor primite , de indeplinire a acestora la timp ;
- abilitatea de a lucra in echipa si in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, al 13-lea salariu la fiecare data aniversara a contractului;
- colectiv tanar, mediu de lucru performant si dinamic;
- alte beneficii materiale (tichete de masa, asigurare medicala etc)
- prima de instalare

Produce solutii software destinate organizarii, structurarii, omogenizarii si dinamizarii schimburilor de informatii in cadrul marilor lanturi comerciale, crescand astfel productivitatea administrativa si comerciala.