JAVA DEVELOPER

ABL Engineering Service SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile principale sunt :
- dezvoltare aplicatii de gestiune si interfete utilizator
- implementare soft
- testarea aplicatiilor si realizarea documentatiei corespunzatoare

CERINTE

1. Absolvent sau student in an terminal al unei facultati cu profil informatic
2. Solide cunostinte de OOP
3. Experienta cu tehnologiile Java, SQL
4. Mediu de dezvoltare Eclipse constituie avantaj
5. Baze de date: SQL
6. Experienta in lucrul cu sistemul de versionare CVS
7. Cunosterea limbii franceze nivel mediu constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- Se asigura training specializat
- Pachet salarial motivant
- Bonuri de masa
- Posibilitati de afirmare si promovare
- Mediu de lucru modern
- Echipa tanara, dinamica, profesionista

ABL Engineering Service, filiala societatii INFOLOGIC (www.infologic-agro.fr), companie multinationala, lider in solutii si aplicatii software destinate indutriei agroalimentare.
Partenerul industriei agroalimentare din 1982, societatea nostra este recunoscuta si apreciata pentru ERP-ul sau dezvoltat in integralitate in tehnologiile java, tehnologiile cele mai performante si inovante . Modulele ERP-ului dezvoltat de noi permit gestiunea tuturor functiilor unei intreprinderi : gestiunea vanzarilor, gestiunea stocurilor, gestiunea productiei, trasabilitatea totala a produselor, pilotajul de atelier, gestiunea comerciala, a pregatirii comenzilor, a expedierilor, a transporturilor, a sistemului EDI.
Suntem partenerul ideal al societatilor care au o activitate in industria agroalimentara:dezvoltam, integram, instalam, formam utilizatorii, asiguram mentenanta. ERP-ul nostru echipeaza peste 300 de grupuri si intreprinderi independente in Franta si in strainatate.
Pentru mai multe informatii, consultati situl internet www.infologic-agro.fr.

INFOLOGIC este prezent in Romania din anul 2001, prin filiala sa, ABL Engineering Service, cu doua societati, in Bucuresti si Iasi. In Bucuresti cu o activitate in domeniile de dezvoltare software si mentenanta software iar in Iasi cu o activitate de dezvoltare software si telemarketing.