J2EE Developer

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participarea la dezvoltarea de aplicatii in partile critice;
- participarea la luarea deciziilor tehnice in cadrul proiectului;
- realizarea unit-testului;
- investigarea erorilor tehnice/functionale si generarea unor solutii adecvate;
- implicaea in partea de analiza functionala si documentare a componentelor dezvoltate

CERINTE

- studii superioare de preferinta absolvent de Automatica, Matematica, Cibernetica;
- experienta 2-3 ani in domeniul IT;
- cunoasterea de baza a tehnologiilor J2EE (JBoss AS, JBoss 4.2 JSF, JSF Facelets, JBoss SEAM, EJB3 (on JBoss), Java JUnit, Apache Maven2, Java 1.5, RichFaces and Ajax4Jsf, TestNG, JMS, ESB)
- Cunostinte solide OOP;
- Experienta de lucru cu un RDBMS (SQL Server);
- Cunoasterea limbii engleze

Constiutie avantaj:

- cunoasterea Linux CENTOS 5.0, Postgres, Hibernate;
- experienta cu Eclipse/JBoss IDE, ant
- Continuous Integration with Criuise Control

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitatea de a lucra cu ultimele tehnologii in domeniu;
- mediu de lucru tanar si dinamic

ADECCO este in cautarea unui Specialist Java pentru clientul sau, companie romaneasca de software infiintata in 1994, ce astazi numara in jur de 280 de specialisti software , cu o excelent¿ experien¿¿ în domeniul IT&C, al c¿ror spirit de inova¿ie ¿i competen¿¿ garanteaz¿ îndeplinirea cu succes a proiectelor.
Daca doresti sa lucrezi intr-o adevarata scoala de dezvoltare , sa colaborezi atat cu clienti straini cat si autohtoni, daca esti o persoana care doreste sa evolueze si sa invete lucruri noi , atunci nu ezita sa aplici.