IT Specialist - Bucuresti, Grampet Group

GRAMPET Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Hardware:
• Instaleaza si realizează mentenanta sistemelor de tip server si a echipamentelor centrale de retea;

Software:
• Instalează si realizează mentenanta sistemelor de operare si a aplicatiilor de tip server;

Administrare:
• Platforma virtualizata de servere;
• Servere active directory si servere de fisiere;
• Sisteme de realizare a copiilor de siguranta;
• Routere sau alte echipamente de retea.

CERINTE

• Studii superioare
• Experienţă de minim 3 ani pe un post cu atribuţii şi responsabilităţi similare.
• Cunoştinţe:
- Networking - nivel avansat;
- Securitate informatica - nivel avansat
- Windows Server OS;
- Cunostinte hardware server si statii de lucru;
- Notiuni medii de cloud computing;
• Abilităţi de utilizare a limbii engleze (scris, verbal) - cel puţin la nivel mediu;
• Orientarea către rezultate;
• Capacitatea de asumare a deciziei/ responsabilitatii;
• Orientare către client;

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- programe de dezvoltare

Grupul Grampet este cel mai mare grup feroviar privat din Romania şi din Sud-Estul Europei, cu activităţi integrate de transport feroviar de marfa, construcţii, reparaţii şi modernizari de material rulant, inchiriere de materialul rulant şi servicii logistice, transbordarea mărfurilor, producţie de piese de schimb pentru industria feroviara, soluţii IT pentru eficientizarea activităţii operatorilor feroviari.