IT Specialist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza servicii de mentenanta echipamente: PC-uri, laptopuri, imprimante, scannere, telefoane, retea video, retea securitate, case de marcat, balante electronice
- Gestioneaza activitatea de instalare /configurare /intretinere : windows, aplicatii, componente periferice, setari retea,
- Raspunde de suportul tehnic pentru problemele IT&C astfel incat sa asigure functionarea optima a echipamentelor si softurilor, fara întreruperi si remedierea in cel mai scurt timp a problemelor aparute.
- Urmarirea si gestionarea cosnsumabilelor IT, intocmirea de rapoarte periodice privind costurile IT din reteaua de magazine, intocmirea necesarului de echipamente pentru deschiderea de magazine

CERINTE

- Cunostinte hardware :
• Asamblare, instalare PC, case de marcat, balante electronice
• Constatare defectiuni,
• Inlocuire echipamente defecte
- Cunostinte software :
• Sisteme de operare : Windows xp/7/8 – Windows Server 2012
• Instalare software, driver, etc
• Baze de date: SQL
- Cunostinte retele : TCP /IP, switch-uri, routere, cablare

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in urma interviului.