IT SOFTWEAR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC.ITALIANA,CAUT URGENT EXPERTI IN SIGURANTA INFORMATICII.
CERINTE :
CAPACITATE PROFUNDA IN LIMBAJ/E DE PROGRAMARE
SIGURANTA IN INFORMATICA - EXPERIENTA
CUNOSTINTE PROFUNDE IN HACKING
DISCRETIE MAXIMA
O LIMBA STRAINA(ENGL/IT/FR)

CERINTE

Candidatul trebuie sa aiba cunostinte profunde de:
-vulnerabilitate a calculatoarelor si retelelor de
calculatoare;
-principalele protocoale (TCP/FTP/telnet/HTTP/ etc);
-Sisteme Firewall, antivirus, antispams, “bugs”;
-vulnerabilitate a Microsoft (IExplorer, etc), Outlook
(express/98/2000);
-Eudora, Acrobat Reader si alte aplicatii care sunt frecvent
utilizate pentru a penetra sistemele de calcul;
-trebuie sa fie familiarizat cu cele mai multe “routers” si
vulnerabilitatea acestora;
-sa stie sa testeze vulnerabilitatea
calculatoarelor/sistemelor/retelelor si sa programeze
instrumente pentru a exploata "bugs" , “tools” si sa aiba
capacitatea de a proteja calculatoarele/sistemele/retelele de
aceste puncte vulnerabile;
-abilitatea efectuarii de teste de penetrare a
calculatoarelor/sistemelor/retelelor ("penetration testing")
si efectuarea unor rapoarte/evaluari a rezultatelor.
Pentru importanta sistemelor testate si a informatiilor
continute, activitatea trebuie desfasurata cu maxima
discretie si prudenta.Se pun la dispozitie autorizarile si
securitatea necesara desfasurarii activitatilor in conditii
optime.

BENEFICII OFERITE

SE OFERA MINIM 1000 EURO PE LUNA CU POSIBILITATEA CRESTERII SALARIALE INTRE
500-3000 EURO PE LUNA IN FUNCTIE DE REZULTATE.
C.V. LA E-MAIL infoexpert2009@yahoo.it