IT Software Specialist

ISG ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalare si configurare software: sisteme de operare ( Windows, Linux), servere de e-mail, software IBM, etc;
- instalare si configurare hardware;
- interventii on-site software& hardware;
- implementare de servicii IT de orice tip la client sau de la distanta;
- suport tehnic in ofertarea serviciilor IT ( software);
- studiul si obtinerea unor certificari software aferente postului;
- documentarea si raportarea interventiilor.

CERINTE

- studii superioare tehnice in domeniul IT;
- experienta in instalare de sisteme de operare, servere de aplicatii, software de back-up, servere de e-mail;
- cunostinte aprofundate in zona de protocoale de comunicatii (TCP/Ip, etc);
- cunoasterea platformelor software IBM ( Tivoli, Lotus, websphere, DB2) constituie un avantaj;
- background in programare/dezvoltare aplicatii software (C++, Java-J2EE) constituie un avantaj;
- cunostinte de limba engleza nivel mediu;
- persoana pozitiva, motivata, prietenoasa, comunicativa, deschisa muncilor specifice relatiilor cu clientii pe servicii IT.

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa;
- telefon de serviciu;
- masina de serviciu.

ISG Romania is a Romanian-Austrian human resources company present on the Romanian market since 1999.