IT Sales Representative

BETAN COMPUTERS SERV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovare produse IT, identificarea potentialilor clienti si initierea proceselor de vanzare;
- Prospectarea pietei si aducerea de noi clienti;
- Dezvoltarea retelei de distributie;
- Negocierea si supervizarea derularii contractelor;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de parteneriat cu clientii companiei;
- Realizarea targetelor de vanzari;
- Raportarea saptamanala/lunara despre indeplinirea obiectivelor.

CERINTE

- Specializare pe profilul postului (vanzari, relatii publice etc.) constituie un avantaj;
- Studii superioare. Cultura IT solida;
- Studiile, cursurile sau calificarile in domeniu, certificate prin diplome recunoscute, sunt de apreciat;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Experienta in domeniu;
- Permis de conducere.

Candidatul ideal este:
- Serios, responsabil si ambitios
- Ordonat, riguros, punctual
- Capabil de lucru in echipa; si de efort prelungit
- Putere de concentrare pe obiectiv si scop
- Capabil sa reprezinte firma in relatia cu clientii
- Persoana organizata, dinamica, cu abilitati de comunicare scris si vorbit
- Initiativa, argumentarea, planificarea, flexibilitatea in gandire si spontaneitatea sunt caracteristici de personalitate obligatorii

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix plus comision din vanzari;
- Lucru intr-o echipa tanara, dinamica si competitiva;
- Sansa dezvoltarii unei cariere de exceptie.

DESCRIEREA FIRMEI

Distribuitor tehnica de calcul