IT Project Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Managementul global al tuturor fazelor proiectului;
- Directionarea si utilizarea optima a rezultatelor din faza de cercetare, realizata pe fiecare directie de activitate;
- Estimarea resurselor, planificarea si urmarirea actiunilor intreprinse;
- Organizarea de workshop-uri pentru fiecare arie de actiune;
- Coordonarea tuturor partilor implicate;
- Managementul riscurilor implicate.

CERINTE

- Experienta de minim 4 ani in calitate Project Manager pe proiecte similare in domeniul IT (i.e. gestionarea unui numar mare de co-interesati per proiect gestinat) – obligatoriu;
- Context tehnic: Business Intelligence (SAS), aplicatii Web (JAVA, HTML), Aix, Windows;
- Tool-uri: MS Project, JIRA, Excel, PWP, HP Quality Center;
- Excelente abilitati de organizare si comunicare;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, care include mai multe tipuri de prime
- Integrarea intr-un mediu de lucru dinamic, multicultural