IT Project Manager

Plus HR Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura adaptarea, testarea, implementarea si perfectionarea aplicatiilor software in diferite proiecte
- Preia informatiile necesare implementarii solutiei
- Este responsabil cu traducerea documentatiei;
- Actualizeaza solutia cu elemente proprii legislatiei romane;
- Pregateste implementarea solutiei si distribuirea informatiilor despre aceasta in locatiile stabilite;
- Actualizeaza solutia implementata la necesitatile clientilor- diverse rapoarte;
- Testeaza si implementeaza softurile operationale in proiecte pilot;
- Se asigura ca implementarea solutiilor se va intampla la data convenita cu beneficiarii;
- Asigura mentenanta beneficiarului pe toata perioada implementarii si exploatarii solutiei ;
- Pregateste angajatii companiei si operatorii partenerilor in utilizarea soft-urilor operationale, a softurilor specializate;
- Asigura integritatea datelor prin prevenirea accesului neautorizat la informatii folosind masuri de securitate adecvate in cadrul proiectelor;
- Supravegheaza toate fazele proiectului de care este responsabil;
- Elaboreaza planul de training pentru proiect;
- Ofera suport tehnic beneficiarilor.

CERINTE

- Experienta in configurare, implementare, si administrare de retele informatice, securizare servere
- Excelente cunostinte despre tehnologia informatiilor, aplicatii, server, soft-uri operationale necesare, baze de date (SQL), Windows -instalare si configurare
- Experienta in domeniul retail reprezinta un plus
- Bune abilitati de rezolvare a problemelor
- Bune abilitati de planificare;
- Bune abilitati de comunicare in engleza.

PLUS HR SOLUTIONS este o companie de consultanta in domeniul resurselor umane. Serviciile pe care le furnizam sunt: recrutare si selectie de personal, executive search, evaluare si testare psihologica , assessment center, consultanta .
Clientul nostru, o companie multinationala austriaca cu peste 15 ani de experienta pe piata romaneasca de tehonolgie de retail, cauta un candidat excelent pentru pozitia de Project Manager