IT Presales Representative (sisteme/servere)

DESPEC ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasurarea de activitati specifice de vanzari si vanzari indirecte;
- identificarea oportunitatilor de piata;
- identificarea potentialilor clienti si stabilirea de noi contacte cu acestia;
- acordarea de asistenta pentru clienti, pregatirea ofertelor, negocierea si raportarea catre management in mod constant;
- mentinerea relatiei cu actualii clienti;
- cercetarea si urmarirea evolutiei pietei;
- intocmirea de prezentari tehnice de produse in vederea vanzarii, promovarea produselor din portofoliul companiei;
- respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a brandurilor comercializate

CERINTE

- studii superioare (constituie avantaj);
- experienta în vânzãri (distributie/servere/pc-uri);
- cunoasterea pietei IT;
- cunostinte tehnice (hardware+networking) ;
- spirit de echipã, rezistent(ã) la stres, dinamic(ã), responsabil(ã), abilitãti de comunicare, spontaneitate;
- managementul clientului;
- cunosterea limbii engleze;
- operare PC (MS Office), cunoasterea unei aplicatii ERP.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial in concordanta cu realizarile profesionale;
- oportunitatea dezvoltãrii unei cariere într-un mediu de lucru profesionist si competitiv.

Pentru orice alte detalii privind job-ul va rog sa luati legatura cu Dra Biro Alina - Tel 0214087080 sau email alina.biro@despec.ro
Numai persoanele care indeplinesc in mod cumulativ criteriile de selectie prezente vor fi invitate sa participe la interviu!

DESPEC ROMANIA este una dintre cele mai puternice firme de distributie IT de pe piata romaneasca.
Misiunea noastra este sa devenim partenerul perfect al clientilor nostri, oferindu-le cea mai variata gama de produse, iar serviciile sa se ridice la standarde internationale.