IT Presales Representative (sisteme/servere)

DESPEC ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasurarea de activitati specifice de vanzari si vanzari indirecte;
- identificarea oportunitatilor de piata;
- identificarea potentialilor clienti si stabilirea de noi contacte cu acestia;
- acordarea de asistenta pentru clienti, pregatirea ofertelor, negocierea si raportarea catre management in mod constant;
- mentinerea relatiei cu actualii clienti;
- cercetarea si urmarirea evolutiei pietei;
- intocmirea de prezentari tehnice de produse in vederea vanzarii, promovarea produselor din portofoliul companiei;
- respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a brandurilor comercializate

CERINTE

- studii superioare (constituie avantaj);
- experienta în vânzãri (distributie/servere/pc-uri);
- cunoasterea pietei IT;
- cunostinte tehnice (hardware+networking) ;
- spirit de echipã, rezistent(ã) la stres, dinamic(ã), responsabil(ã), abilitãti de comunicare, spontaneitate;
- managementul clientului;
- cunosterea limbii engleze;
- operare PC (MS Office), cunoasterea unei aplicatii ERP.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial in concordanta cu realizarile profesionale;
- oportunitatea dezvoltãrii unei cariere într-un mediu de lucru profesionist si competitiv.

Pentru orice alte detalii privind job-ul va rog sa luati legatura cu Dra Biro Alina - Tel 0214087080 sau email alina.biro@despec.ro
Numai persoanele care indeplinesc in mod cumulativ criteriile de selectie prezente vor fi invitate sa participe la interviu!

Despec Romania este o firma de distributie IT care face parte dintr-un concern international ce cuprinde peste 20 de filiale in toata lumea.
Misiunea noastra este sa devenim partenerul perfect al clientilor nostri, oferindu-le cea mai variata gama de produse, iar serviciile sa se ridice la standarde internationale.