IT MANAGER PENTRU DIVIZIE RTC

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura viziunea si conducerea dezvoltarii si implementarii tehnologiei informatiei necesare pentru dezvoltarea business-ului, eficientizarea costurilor si optimizarea activitatilor diviziei;
- participa ca membru activ la procesul de planificare a dezvoltarii diviziei si a firmelor componente;
- alaturi de Presedintele IT RTC, defineste arhitectura software si hardware a sistemelor IT pentru fiecare companie din divizie;
- colaboreaza impreuna cu IT Solution Managerii la asigurarea suportului pentru evaluarea, selectia, implementarea si intretinerea sistemelor informatice si recomanda nivelul adecvat de investitii in sisteme operationale si strategice. Se implica in negocierea contractelor de achizitii produse si servicii IT, solicitand implicarea si participarea altor membrii ai echipei de management;
- ofera consultanta competenta si responsabila referitor la cele mai bune solutii si trenduri IT specifice domeniului in care activeaza divizia;
- comunica planurile de dezvoltare IT, politicile si trendurile tehnologice intregii organizatii, inclusiv echipei de management.

CERINTE

- experien¿¿ intr-un departament implicat in gestionarea sistemelor IT, procesarea datelor si informatiilor/ experienta in managementul unui astfel de departament
- experienta in proiecte de implementare de solutii IT (client sau furnizor)
- cuno¿tin¿e teoretice sau experien¿¿ de business în verticala FMCG – Fast Moving Consumer Goods (Logistic¿/Transport, Gestiune de Stocuri, Distribu¿ie ¿i Retail)
- cuno¿tin¿e teoretice ¿i practice despre modul de utilizare ¿i func¿ionalit¿¿ile aplica¿iilor software din divizie
- cuno¿tin¿e generale de management strategic si operational
- planificare ¿i dezvoltare strategic¿ ¿i de viziune
- abilit¿¿i analitice ¿i de sintez¿
- aten¿ie acodat¿ detaliilor
- capacitatea de a înv¿¿a rapid modul de utilizare a aplica¿iilor software
- sus¿inere de prezent¿ri
- abilit¿¿i de negociere contracte
- gestiunea conflictelor
- capacitatea de a rezolva rapid probleme neprev¿zute
- foarte bune abilit¿¿i de conducere a echipelor

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv si motivant;
- cursuri si training-uri de specialitate;

RTC Grup este lider pe piata de papetarie, de carte, de transport si curierat, de plati electronice. RTC Grup, unul dintre cele mai mari grupuri de distributie si retail din Romania, cuprinde 9 divizii: Diverta, PROCA Romania, Sistec-Sbsol, Proffice, Rimobi, TCE, Fashion, Flaro. RTC Holding este o companie de succes care promoveaza cei mai buni oameni, cele mai bune solutii, cei mai buni parteneri, cautand permanent echilibrul dintre loialitate si performanta.