IT Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea departamentului IT

-administrarea serviciilor de Internet si e-mail: Exchange, EXIM, Active Directory, Microsoft Exchange 2007, Microsoft SQL Server, Microsoft IIS, servicii de retea DNS, WEB, DHCP, FTP, etc
-administrarea serviciilor file server si printing
-administrearea serverelor si bazelor de date SQL
-implementarea politicilor de acces, de securitate, de backup
-monitorizarea bunei functionari a tuturor serverelor si echipamentelor de comunicatii.

CERINTE

- cunostinte avansate de configurare si administrare Microsoft Windows 2008 Server si Microsoft Windows 2003 Server
- cunostinte servicii in cluster
- cunostinte avansate de networking (routing, NAT, ACL, etc)
- cunostinte avansate routere si firewall Cisco (ASA, Voice Gateway, VOIP)
- cunostinte avansate sistem Cisco Call Center
- experienta cu PBX Ericsson constituie avantaj.
- experienta disaster recovery, avantaj

BENEFICII OFERITE

Negociabil in functie de performanta si experienta