IT Manager

OPTICRIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acorda suport tehnic utilizatorilor
Identifica problemele in utilizarea echipamentelor IT si ofera asistenta pentru solutionarea lor
Realizeaza instalarea sistemelor de operare si a pachetelor de programe achizitionate
Realizeaza configurarea statiilor de lucru conform specificatiilor
Asigura training si asistenta noilor utilizatori
Ofera solutii de imbunatatire si eficientizare a activitatii
Va participa la implementarea SAP in companie

CERINTE

Studii universitare de specialitate finalizate
Experienta in instalare, configurare si administrare a platformelor Windows NT/2000/XP
Cunostinte administrare baze de date (SQL)
Cunostinte despre instalarea, configurarea statiilor de lucru si intretinere periferice
Excelente abilitati de comunicare, de elaborare materiale scrise si sustinere prezentari
Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii
Capacitatea de a intelege tehnologiile si solutiile moderne de business management
Capacitatea de a elabora analize si planuri de business
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor
Capacitatea de a actiona individual, precum si de a lucra in echipa
Capacitatea de a invata rapid modul de utilizare a aplicatiilor software de tip ERP
Capacitatea de a rezolva rapid probleme neprevazute
Cunostinte referitoare la tehnologia si aplicatiile SAP (cunostinte despre NetWeaver, ABAP, Reports - constituie un avantaj)
Limba engleza - nivel mediu-avansat

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o firma de prestigiu in domeniu
Pachet salarial atractiv
Posibilitati de promovare

Compania Opticris, parte a Grupului Cris, este lider de piata in domeniul opticii medicale din Romania. Unic reprezentant in Romania al marcilor: Chanel, Bvlgari, Versace, Burberry, Dolce&Gabanna, Prada, Ray Ban, DKNY, Miu Miu, Vogue, Versus, Persol, Byblos.