IT Manager

Career Solution Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza procesul de mentenanta si suport tehnic
- coordoneaza proiectele de dezvoltare software
- dezvolta si implementeaza proceduri IT la nivel de companie
- creeaza si urmareste bugetul departamentului (IT) in concordanta cu obiectivele companiei
- mentine legatura cu furnizorii de servicii si monitorizeaza indeplinirea SLA-urilor asumate de acestia, in concordanta cu nevoile IT ale Companiei si a standardelor de calitate.
- indruma, supervizeaza si evalueaza personalul IT din subordine
- cunoaste, respecta si aplica valorile companiei, regulamentele si procedurile de lucru si legislatia care are legatura cu activitatea sa

CERINTE

- experienta in domeniul IT de minim 7 ani
- experienta de minim 2 ani pe o pozitie de coordonare/management(preferabil companie multinationala)
-facultate de profil tehnic (Politehnica, ASE – Cibernetica)
- experienta/cursuri de project management prezinta un avantaj
- abilitati de comunicare
- capacitate de planificare si organizare
- interes si orientare catre tehnologia informatiei
- sa ofere solutii la problemele care apar in zona de responsabilitate

BENEFICII OFERITE

Pentru mai multe detalii legate de Career Solution Group, puteti accesa www.careersolution.ro.

Career Solution Group specialises in the recruitment of business professionals at all levels from Managing Director to entry level in different areas of industry ¿ construction, FMCG, IT, banking, technical, pharmaceutical, market research, etc.