IT MANAGER

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza procesul de elaborare a politicilor IT, planul de strategie si standardele (H/W, S/W, arhitectura, etc.) conform cu necesitatile si obiectivele de afaceri ale companiei, precum si cu dezvoltarile tehnologice
- Monitorizeaza întregul proces de implementare, desfasurarea si întregul ciclu al proiectelor IT,
- Administreaza si coordoneaza activitatile legate de operarea aplicatiilor IT din companie (SAP) si solutionarea adecvata a schimbarilor necesare pentru acestea,
- Asigura mentenanta sistemelor informationale ale companiei, în limitele strategiei si bugetului aprobat, cu scopul de a sprijini angajatii în efectuarea activitatilor lor zilnice
- Elaboreaza politicile de acces si procedurile de securitate pentru utilizatorii sistemelor IT si monitorizeaza masurile adecvate de securitate în ce priveste operarea sistemului
- Coordoneaza procesul de mentenanta si actualizare a paginii de internet a companiei în conformitate cu cerintele si standardele grupului
- Sprijina, pe baza experientei sale, celelalte divizii prin oferirea de consiliere specializata pentru probleme din domeniul IT
- Planifica, instruieste si dezvolta resursele umane din cadrul departamentului de IT, cu scopul de a avea o activitate eficienta în vederea atingerii obiectivelor diviziei

CERINTE

- experinta de minim 5 ani pe un post similar, in sistemul informatic sau in alte domenii similare;
- absolvent invatamant superior (preferabil Informatica, Automatica, Calculatoare, Electronica);
- cunostinte solide hardware si software;
- bune abilitati de organizare, planificare, prioritizare, anticipare.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, telefon, laptop

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in domeniul resurselor umane si management