IT Consultant ( 4 pozitii)

IT TOP SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta si mentine relatii cu clientul;
- Desfasoara activitati de training si suport tehnic la sediul clientului pentru implementarea de sisteme ERP.

CERINTE

- Diploma universitara in IT sau domenii conexe;
- Minim 3 ani experienta;
- Cunostiinte solide Microsoft;
- Cunostiinte baze de date MSSQL;
- Cunostiinte engleza nivel avansat;
- Initiativa si dorinta de afirmare profesionala;
- O atitudine can-do pronuntata;
- Dorinta de acumulare noi cunostiinte;
- Activitatea anterioara de implementari ERP constitue un avantaj;
- Disponibiltatea de a lucra in afara Bucurestiului pentru durate lungi de timp.

BENEFICII OFERITE

- Laptop;
-Telefon mobil;
- Masina de servici;
- Training in tara si strainatate;
- Pachet salarial atractiv ce include si plata orelor suplimentare.

It Top Solutions a luata fiinta la sfarsitul anului 2005 si are unic obiect de activitate promovarea si implemetarea sistemului software Automaster.
Cifra de afaceri pentru anul 2006 a fost de 200.000 de euro.
Sistemul Automaster este dezvoltat de catre Automaster Oy Finlanda si este un sistem informatic destinat dealerilor auto.
In momentul de fata sistemul Automaster este solutia recomandata de catre Daimler Chrysler, Ford si Opel, pentru dealerii acestor marci din Europa de est.
In momentul de fata firma It Top Solutions implementeaza sistemul Automaster la dealerii Daimler Chrysler din Romania.
Proiectele realizate in 2006 sunt:
- Aliat Tg Mures - dealer Mercedes,Chrysler, Mitsubishi
- Casa Auto Bucuresti -dealer Mercedes, Smart,Chrysler
- Popeci Craiova - dealer Mercedes, Chrysler
Datorita rezultatelor de exceptie obtinute pe piata din Romania, It Top Solutions a fost desemnata sa reprezinte Automaster si pe piata din Bulgaria.