Cognos Developer

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Configureaza rapoarte in Cognos pe baza unui design / pachet Cognos definit;
Colaboreaza cu proiectantul pachetului de raportare pentru acordare input functional si intelegerea solutiei definite
Interactioneaza cu beneficiarul de business in scopul intelegerii modalitatii de utilizare a raportului, clarificarii cerintelor de business, volumului de utilizatori si drepturile de acces la rapoarte;
Investigheaza defecte semnalate de echipele de suport si propune solutii pentru adresarea acestora.

CERINTE

Cerinte :

Cunostinte si experienta de lucru cu Cognos 8 BI (instrumentele de Query Studio, Reports Studio Framework) ;
Experienta Oracle SQL si PL/SQL;
Experienta in procese de optimizare (implica experienta in lucrul cu baze de date cu un volum de date foarte mare, numar mare de utilizatori concurenti si numar mare de procese concurente);
Experienta in proiecte de tip Reporting/BI/Data Warehousing.

BENEFICII OFERITE

Alte cerinte:

Engleza, nivel mediu – avansat;
Spirit analitic;
Inovator, dornic de a rezolva probleme complexe, business and solution oriented;
Abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.