IT Administrator (with Web development experience)

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretinerea retelelor de IT din cadrul BitDefender Cluj-Napoca.
- Dezvoltare si administrare baze de date cu statistici referitoare la malware si interfete Web corespunzatoare.

CERINTE

- cunostinte hardware si software (OS, servere Windows)
- cunostinte Linux
- cunostinte bune de retelistica
- cunostinte medii/bune de SQL si administrare baze de date
- cunostinte medii/bune de PHP
- cunostinte medii/bune Apache
- cunostinte si capacitate bune de analiza programe si cautare de erori

Reprezinta un plus, dar nu e obligatoriu:
- experienta de administrare IT

Abilitati personale:
- invatare rapida
- orientare client si solutie
- comunicativ, deschis pentru lucru in echipa
- entuziasm
- responsabilitate
- limba engleza

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala
- orar flexibil, favorabil studentilor
- dezvoltare personala si profesionala
- pachet salarial competitiv
- asigurare medicala
- conditii de lucru excelente

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.