IT Administrator

Senior Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Monitorizarea bunii functionari a retelei la nivelul server-elor, a router-elor din nodul de comunicatii, a parametrilor echipamentelor din retea;
• Administrarea hardware si software a tutror serverelor companiei;
• Oferirea de servicii de suport tehnic angajatiilor companiei.

CERINTE

• Experienta relevanta in domeniu;
• Studii superioare finalizate sau in an terminal;
• Capacitati deosebite de analiza si interpretare a cerintelor de business, si de proiectare de solutii tehnice
• Cunostinte retele TCP/IP
• Cunostinte Windows95/98/2000/ NT, Server 2003 (optional 2008);
• Cunostinte de baza hardware
• Reprezinta un plus: SQL 200/2005, CRM, Sharepoint, Virtual Server/VMware , ISA 2004/2006 etc
• Capacitatea de rezolvare a problemelor, spirit analitic;
• Atentie la detalii;
• Abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

• Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
• Oportunitati de avansare;
• Evaluare profesionala la 6 luni;
• Pachet salarial atractiv.

Senior Software este o companie privata cu capital integral romanesc ce ofera servicii de dezvoltare de aplicatii informatice si consultanta pentru managementului afacerilor. Domeniile de competenta includ dezvoltarea de aplicatii de tip ERP (Enterprise Resource Planinng), dedicate verticalelor industrial de import, distributie, logistica si servicii, oferite prin intermediul solutiei proprietare SeniorERP.
Senior Software s-a infiintat in 2003, evoluand in aceasta perioada de la 2 la 60 de angajati la inceputul lui 2007. Cresterea constanta s-a datorat profesionalismului echipei Senior si calitatii solutiilor oferite. Suntem o companie care crede si investeste in oameni. Inteligenta, dezvoltarea personala si dorinta de inovatie tehnologica caracterizeaza un mediu de lucru dinamic, cu oportunitati de dezvoltare profesionala.

Senior Software este Microsoft Certified Partner si detine certificare Microsoft pentru Senior.ERP in conformitate cu cerintele Microsoft Windows 2003 Server, XML Web Services si .NET Framework. In portofoliul de competente tehnice Senior Software se regasesc atat noile tehnologii Microsoft (Windows Communication Framework, Windows Workflow Fundation, SharePoint si platforma .NET, SQL Server, XML Web Services, implementand solutiile in Microsoft Visual Studio 2005 si Microsoft SQL 2005), cat si consultanta de afaceri in vederea implementarii de solutii ERP.
Printre cei ce au ales sa foloseasca serviciile Senior Software se numara:

Best Print Service, Biochefarm, Bohemia Koh-I-Noor, Civis Grup, Classic Dome, Consumer Product Network, DianFlex, Dohler Romania, Eurocleaner, Euro Grawo, Eximod, Gazeta Sporturilor, Hofigal Export, Immergas Romania, Interactive Systems, Koelner Romania, Mediarom/Wunderbaum, Mergeani, Mim Team, Mirano International, Moldvin, Nepmar Auto Import Export, Office Media, Pharma Vita/Plant Univers, Regency, S&D Pharma Romania, Sarcomex, Sensident, Total Eurobusiness, Trans Courier Service SRL - agent exclusiv UPS Romania, Vitacare International, V-Tarus/Remedia.

Pentru mai multe informatii, va invitam sa vizitati www.seniorerp.ro
Adresa de contact: jobs@seniorsoftware.ro