IT Account Manager

Teamnet International S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste anunturile de intentie (anunturi licitatii)
- Preia documentatia de atribuire
- Participa la analiza interna a oportunitatii
- Mentine relatia cu autoritatea contractanta inclusiv cu privire la clarificari, anunturi de atribuire etc
- Gestioneaza si participa la procesul de elaborare al ofertelor tehnice si al documentatiei de eligibilitate
- Participa la elaborarea ofertelor tehnice pe baza arhitecturii furnizate de expertii tehnici
- Obtine cotatii pentru elementele furnizate de terte parti
- Integreaza solutii tehnice furnizate de parteneri in oferta tehnica
- Depune oferta si mentine relatia cu autoritatea contractuala in perioada de clarificari de dupa depunerea ofertei
- Urmareste evolutia relatiei cu accountul pe parcursul derularii contractului si dupa finalizarea acestuia
- Participa la identificarea de noi proiecte si la pregatirea acestora

CERINTE

- Experienta in domeniul IT (arhitecturi de system, analiza de business, proiectare si implementare de sisteme integrate) 2-4 ani
- Limba engleza avansat obligatoriu
- Experienta in comunicarea de business (redactare raspunsuri business profesionale)
- Rigurozitate si atentie la detalii
- Experienta in activitatea de coordonare echipe tehnice (TeamLeader) si QA/QC reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial excelent.

Suntem membri in grupul de firme ASESOFT, o firma importanta in IT-ul romanesc, prezenta in topul primilor 5 integratori de sistem din Romania; cifra de afaceri consolidata la nivel de grup +100 MUSD.
Crestere rapida si solida. De la inceputul companiei (in 2001) pana in prezent, am dublat in fiecare an nivelul afacerii in termen de numar de angajati si cifra de afaceri.
Parteneri puternici: Microsoft, S&T, Bull, Siveco, IBM, Oracle.
Proiecte Internationale. Prin implicarea alaturi de ASESOFT in dezvoltarea de solutii integrate in cadrul proiectelor finantate in cadrul programelor europene (PHARE, ISPA) si Banca Mondiala, TeamNet isi consolideaza pozitia de furnizor de solutii la standarde europene. TeamNet este de asemnea printre putinele companii private din Romania care sunt implicate in cercetarea de avangarda in cadrul Programului Cadru 6 al Comisiei Europene.
TeamNet este orientata spre perfectionarea continua a membrilor sai.
Dezvoltarea personala si profesionala a membrilor TeamNet este o valoare importanta a culturii noastre organizationale.Membrii TeamNet sunt instruiti permanent pentru a fi la curent cu cele mai noi tehnologii IT. Aria cursurilor si a trainingurilor oferite variaza de la cursuri MBA pana la cele mai noi tehnologii software si project management.
In acest fel reusim sa ii atragem pe unii dintre cei mai talentati specialisti din industria IT romaneasca. Echipa TeamNet numara in prezent peste 60 de specialisti software.
TeamNet are o structura organizationala orientata spre proiect ceea ce permite o flexibilitate si o productivitate ridicata.
Filosofia de resurse umane TeamNet aduce rezultate pragmatice si masurabile precum: productivitate ridicata, indeplinirea celor mai exigente termene, grad ridicat de satisfactie a clientilor.