IP Network Engineer

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza IP Network Engineer pentru clientul sau, companie multinationala, lider de piata in domeniul IT&C.

Responsabilitati:
Monitorizeaza buna functionare a retelei nationale din zona de acoperire a regiunii Bucuresti la nivelul echipamentelor de transport si a fluxurilor de date, routere-lor si switch-urilor de core, routerelor de border si a cmts-urilor si routerelor de acces;
Ae ocupa de configurarea, upgrade-ul si backup-ul configuratiei routerelor la nivel de regiune;
Asigura securitatea retelei in conformitate cu procedurile de securizare stabilite la nivel de centrala;
Semnaleaza orice problema cu implicatii majore in functionarea retelei (incarcari de fluxuri, procesoare, interfete, loss, erori, ..);
Preia si rezolva in cel mai scurt timp problemele legate de conectivitatea externa, peering-uri si conexiunile clientilor cu capacitati mari.

CERINTE

Experienta de minim 3 ani de implementare, intretinere si monitorizare retele;
Cunostinte tehnice avansate si experienta in implementare si administrare retele, nivel ISP: medii de comunicatii, echipamente de comunicatii (Cisco, Telesyn, Alvarion etc), tehnologii WAN, monitorizare;
Cunostinte avansate in sisteme de operare Linux, Windows;
Cunostinte medii de programare-scripting (C, Bash, Perl, PHP);
Buna organizare, precizie, capacitate de a prioritiza;
Cunostinte de management.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
Mediu de lucru competitiv.

Qualia (www.qhr.ro ) este compania de recrutare si executive search care se distinge prin eficacitatea si calitatea serviciilor sale.
Clientii nostrii, lideri pe diverse segmente de piata, ne-au ales pentru pasiunea, profesionalismul si entuziasmul cu care livram rezultate imediate la un inalt nivel etic.