iOS Developer

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti un inginer software pasionat de tehnologiile mobile si tot ceea ce reprezinta noutati in domeniu?
Recunosti rapid o oportunitate « altfel » in piata si iti alegi cu grija echipa in care vei lucra mai departe?

Programarea inseamna ceva mai mult decat a scrie un cod.

Daca te regasesti in cele mentionate mai sus, iata cateva lucruri in plus care pot fi de interes pentru tine.

Cine este compania si de ce sa te alaturi echipei?

Experinta de 11 ani pe piata serviciilor software si un portofoliu extins de solutii dedidate mediului Enterprise i-au adus companiei colaborari cu clienti atat din tara, cat si din Germania.

Un developer nou integrat in echipa, va avea ocazia sa fie implicat in proiecte dinamice si interesante, va utiliza tehnologii de ultima generatie si va face parte dintr-o echipa unita, in care se incurajeaza initiatiava si dezvoltarea profesionala.
Proiectele sunt interesante atat ca si amploare a lor, dar mai ales din prisma faptului ca accesul la feedback si urmarirea implementarii sunt mult mai directe.

Responsabilitati:

Aceasta pozitie implica dezvoltarea de produse software, cu toate etapele sale: analiza specificatiilor client, design, arhitectura, implementarea si testarea solutiei tehnice.

CERINTE

Minim 2 ani experienta pe proiecte iOS
Reprezinta un plus cunoasterea altor limbaje de programare (Java) sau experienta in programare pe platforma Android
Nivel avansat de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv
Abonament business la o retea medicala
Mediu de lucru placut
Training-uri diversificate pentru o fomare continua
Cursuri de limba germana

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.