Intranet Application Implementation Analyst

BRAINSPOTTING S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Formalizarea cerintelor clientului intern conform metodologiei companiei.
-Mentine relatia tehnica cu furnizorii externi pentru activitatile de analiza, dezvoltare, review solutie si documentatie tehnica, testare-acceptare a produselor implementate/dezvoltate pe platformele de content management si colaborare
-Dezvolta si implementeaza functionalitati noi, site-uri si content site-uri, workflowuri.
-Asigura expertiza si suport tehnic pe aplicatiile dezvoltate intern sau de catre un furnizor extern.

CERINTE

- Diploma universitara (preferabil specializarea tehnologia informatiei)
- Experienta de peste doi ani in dezvoltare/analiza aplicatii intranet;
- Cunostinte Windows Sharepoint Services si Sharepoint Portal (v2003 and v2007), Windows Workflow, Forms Server si InfoPath;
- Cunostinte Excel Services;
- Cunostinte de (C#) ASP.NET; SQL Server 2005 (Reporting Services ) - avantaj;
-Cunostinte de limba engleza - nivel avansat

DESCRIEREA FIRMEI

IT&C Recruitment and Selection

Clientul nostru este o companie petroliera multinationala, cu sediul in Amsterdam, Olanda si operatiuni in 13 tari.