interpret, traducator

Consiliul National Roman pentru Refugiati

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul proiectului finantat de Uniunea Europeana „Solidaritatea si gestionarea fluxurilor migratorii”, Consiliul National Roman pentru Refugiati cauta persoane cunoscatoare de limbi rare (nivel avansat) in vederea colaborarii. Pot aplica atat cetateni romani vorbitori de limbi straine cat si studenti, cetateni straini cu sedere legala.

Activitatile de colaborare vor consta in activitati de interpretariat pentru solicitanti de azil aflati in Bucuresti, Galati, Radauti, Somcuta Mare si Timisoara.

Aptitudini:
-disponibilitate pentru deplasare
-abilitati de lucru cu persoane straine si de comunicare interculturala
-responsabilitate.

Oportunitati:
-lucrul intr-un mediu multicultural
-colaborare cu o echipa profesionista
-beneficierea de instruire in domeniul azilului si migratiei
-experienta recunoscuta
-posibilitata unei colaborari ulterioare cu organizatiile din domeniu.

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic.

CERINTE

BENEFICII OFERITE

DESCRIEREA FIRMEI

ONG