Internship PROPRIETATE INTELECTUALA

Nomenius

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Oferim studenţilor şansa de a învăţa de la o echipă de profesionişti ce le va oferi informaţii valoroase pe care altfel nu le-ar putea dobândi
• Va exista cineva în permanenţă care se va ocupa de instruirea, informarea, integrarea precum şi verificarea task-urilor lor
• Programul este unul flexibil iar activitatea se va desfăşura 50% la birou şi 50% în instituţiile cu care firma colaborează
• Din luna a doua de internship oferim decontarea transportului iar la finalul stagiului există posibilitatea unei colaborari permanente.

CERINTE

• Studenti la Drept, anul 2 cel puţin
• Persoane care doresc să înveţe din practică despre avocatură, activități specifice cu specializare pe dreptul afacerilor și dreptul proprietatii intelectuale.
• Este importantă dorinţa de cunoaştere şi de autodepăşire a candidaţilor
• Căutăm persoane ambiţioase care să ne dovedească pasiune in ceea ce fac
• Limbi straine: engleza si/sau germana – obligatoriu.

Asteptam CV-urile dvs. pe adresa de email: internship@nomenius.ro

DESCRIEREA FIRMEI

DESPRE NOMENIUS

Nomenius a luat ființa în Bucuresti, în anul 2006. În toți acești ani, Nomenius a sprijinit înregistrarea a mai mult de 3.500 de mărci. Desfășurându-și activitatea la nivel național prin avocații și consilierii săi în proprietate industrială, agenția oferă siguranță clienților săi prin consultanță juridică specifică în proprietate intelectuală (procedura de înregistrare la OSIM, OHIM și WIPO) și de asemenea asistând clienții săi în cazul litigiilor.