Internship Programare

CRISTAL INVEST INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Internship programare

Esti student in ultimul an de studii la o facultate de profil informatic si iti doresti o cariera in web development ? Daca da, te asteptam in echipa Local SEO!

CERINTE

Candidatul ideal este:

- Student la o facultate de profil informatic;
- Familiarizat cu limbajele HTML, CSS, JavaScript si PHP (OOP);
- Familiarizat cu framework-urile Bootstrap, jQuery si Symfony2
- Are cunostinte de baza in CMS-uri (WordPress, Joomla) sau solutii E-Commerce (OpenCart, PrestaShop sau Magento);
- Interesat de web development;
- Respecta cu prioritate deadline-urile;
- Doreste sa se auto-dezvolte in mod continuu;
- Isi doreste un internship pentru dezvoltarea cunostintelor.

BENEFICII OFERITE

- Un intership flexibil cu program de 6 - 8 ore/zi, pentru o perioada de 1 luna cu posibilitatea angajarii;
- Implicarea directa in proiecte challenging;
- Echivalarea cu stagii de practica necesare la facultate;
- Program saptamanal adaptabil, in functie de necesitati;
- Scrisoare de Recomandare la finalul internship-ului;
- De notat faptul ca internship-ul nu este platit;
- Sediu central, activitatea se desfasoara in zona Piata Universitatii.

Daca te regasesti in descrierea noastra, iti asteptam CV-ul la adresa de email echipa@localseo.ro pana la data 14 aprilie 2016, iar noi te vom contacta in perioada urmatoare pentru a afla mai multe despre tine si a stabili o intalnire la sediul nostru.

Pentru a te familiariza cu serviciile noastre viziteaza site-ul nostru www.localseo.ro