Internship in turism- Continental Hotels Sa

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti pasionat de turism, de aceasta industrie a ospitalitatii care tine in centrul ei “ oaspetele” nu “clientul”, esti interesat sa – ti dezvolti abilitati de customer care, comunicare, vanzare si chiar negociere sau competente profesionale? Atunci ai sansa sa fii una din persoanele recrutate pentru un internship in cadrul companiei noastre!

CERINTE

Daca tu :

Esti student in an terminal sau masterand in ultimul an si iti doresti sa urmezi un stagiu de practica intr-o companie hoteliera sau
Participi in prezent la cursuri de calificare,
Ai o atitudine pozitiva, esti optimist si deschis catre noi experiente,
Ai foarte bune abilitati de comunicare sau doresti sa ti le dezvolti,
Iti propui sa inveti cum sa prezinti servicii si sa negociezi tarife sau sa-ti dezvolti abilitati profesionale,
Esti interesat de dezvoltarea ta personala si profesionala in domeniul turismului,

BENEFICII OFERITE

Atunci noi iti ferim:

Posibilitatea de a efectua practica intr-unul din departamentele noastre ( de suport sau in hotel)

Beneficiile tale:

Ai posibilitatea de a-ti descoperi si dezvolta talentul personal in domeniul turismului
Vei fi repartizat unui tutore cu care vei fixa obiective ale programului de internship, criterii si modalitati de evaluare la sfarsitul perioadei, si care te va indruma pe toata perioada internshipului
Ai oportunitatea de a te implica in activitatile unui lant hotelier de renume
Vei primi adeverinta de practica in domeniul turismului
In functie de rezultatele tale, vei ramane intr-o baza de date si vei fi luat in considerare imediat ce apar oportunitati de angajare in departamentul dorit de tine

Pentru ce departamente poti aplica:

Sediu Central : Vanzari, Marketing, Rezervari
Hoteluri: Receptie, Bucatarie, Restaurant, Bar

Trimite-ne cv-ul tau pe adresa: cariere@continentalhotels.ro

Daca sunt si alte departamente care te intereseaza in mod special, sau daca te intereseaza alte detalii despre internship si procesul de selectie, scrie-ne cateva cuvinte despre tine pe adresa: cariere@continentalhotels.ro.

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in :Bucuresti, Sibiu, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin, precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Constanta, Sibiu si Bucuresti.