Internship/ Practica HR pentru studenti/ masteranzi, Bucuresti

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa faci parte din echipa noastra?

Suntem in zona Piata Unirii.

Trenkwalder - locul potrivit pentru a pune prima cărămidă în fundația unei viitoare cariere în resurse umane. Te invităm să faci parte din echipa noastră din București, Școala HR .

Vei avea ocazia să:
Înveți pașii unui proces de recrutare
Participi la actualizarea bazei de date
Îți dezvolți abilitățile de comunicare, organizare și team work
Primeşti dovada unui stagiu de practică, recunoscut de către facultate

Cum mă înscriu? Foarte simplu!
Trimite-ne o aplicație la: i.achim@trenkwalder.com, conținând CV-ul tău și o scrisoare de motivație cu tema: ”Cum consideri că te-ar ajuta un internship în domeniul HR - Recrutare, în viitoarea ta carieră”.

CERINTE

Candidatul ideal:

- studii HR/ Sociologice/economice superioare in curs de finalizare/ master in curs de finalizare
- organizare, seriozitate, responsabilitate
- abilitati de comunicare
- dorinta de a lucra in activitatea de Recrutare

BENEFICII OFERITE

Internship HR neplatit in care poti aplica cunostintele teoretice invatate la facultate, part - time, program flexibil.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).