Internship Catalog-Cursuri.ro – Redactor

Lime Interactive

Job expirat

RESPONSABILITATI

Catalog-Cursuri.ro, cel mai complex portal de cursuri si cariera ofera un program de internship pentru o perioada de 3 luni, cu posibilitate de angajare

CERINTE

Ce cautam pentru programul de internship - junior redactor:
• Student/a anul 2 sau 3 de preferat Comunicare, Jurnalism, PR, Litere care locuieste in Bucuresti
• Cunostinte de operare PC (Word, Power Point, Excel – baze de date) si in utilizarea Internetului
• Persoana entuziasta, pasionata de comunicarea online
• Excelente abilitati de comunicare scrisa
• Cunostinte avansate de limba engleza
• Persoana interesata sa isi dezvolte abilitatile de online copywriter

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
• Mediu de lucru atractiv, intr-o echipa tanara si entuziasta
• Instruire in optimizarea articolelor pentru motoarele de cautare ( SEO )
• Posibilitatea de formare si instruire permanenta in cursuri si training-uri
• Remunerare financiara
• Oportunitatea de a ramane angajat in cadrul companie

Daca te atrage ideea de a invata alaturi de o echipa specializata in comunicarea si promovarea online, asteptam CV-ul tau pe contact@catalog-cursuri.ro pana pe 19 mai.

Programul de lucru va presupune prezenta la birou cate 6 ore/ zi.

DESCRIEREA FIRMEI

Limonade agentie interactiva

Portofoliu de site-uri:

www.catalog-cursuri.ro
www.profit360.ro
www.gandeste-pozitiv.ro