Internship - agentie de turism

ART Travel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

1. Actualizarea website-ului si a bazelor de date

2. Transmiterea de newsletter-uri

3. Traducere de oferte, articole, corespondenta de afaceri

4. Mentinerea realatiei cu clientii si furnizorii

5. Promovarea serviciilor si produselor ART Travel in mediul online

6. Crearea de articole, stiri, recenzii

7. Participarea la crearea politicilor de marketing ale companiei.

CERINTE

Candidatul ideal:

1. Student in an terminal la Facultate de Turism/Geografie/Economie

2. Cunoasterea unei limbi straine de circulatiei internationala la nivel avansat

3. Cunostiinte de Word, Excel, PowerPoint si utilizare a internetului

4. Atentie sporita la detalii

5. Ambitie, dorinta de perfectionare si atitudine proactiva

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

1. Dezvoltarea unor abilitati profesionale aplicate

2. Deprinderea lucrului in echipa

3. Traininguri

4. Acces la cursurile si programele oferite de catre colaboratorii companiei

5. Adeverinta de practica si recomandari

6. Bonusuri

7. Posibilitati reale de angajare la terminarea internshipului

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism tur operator, Bucuresti