Internet Site manager (senior/junior)

SC TreeWorks SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune administrarea unora dintre produsele realizate de TreeWorks.
In mod esential cautam o persoana care sa inteleaga Internetul (si sa doreasca sa invete din ce in ce mai mult), sa aiba capacitatea de a veni cu idei atat in imbunatatirea produselor, cat si in promovarea lor.
Postul nu necesita cunostiinte tehnice de programare sau design sau de project management, insa o cunoastere generala a modului cum functioneaza lucrurile este un punct in plus.

Printre atributiile cele mai importante:
- realizarea de continut scris pentru siturile firmei si cele ale clientilor (atât in romana cat si in engleza)
- participarea la unele din discutiile cu clientii firmei (in special in faza preliminara)
- realizarea de analize si rapoarte de uz intern referitoare la imaginea firmei
- ocazional, oferirea de suport prin email sau telefonic clientilor firmei
- ocazional traducerea de documentatii in si din engleza
- analiza situ-rilor proprii sau ale clientilor si eliminarea erorilor ortografice sau de gramatica (romana si engleza), gasirea unor formulari clare si concise
- organizarea si gestionarea bazei de continuturi editoriale/de promovare ale firmei

CERINTE

- aptitudini antreprenoriale
- o foarte buna cunoastere a limbii romane, orice experienta editoriala (presa, voluntariat intr-o pozitie care sa fi implicat atributii de comunicare, experienta literara etc) reprezentând un avantaj
- capacitate de exprimare coerenta in limba engleza, in special in scris
- cunoasterea aplicatiilor informatice de birou (Internet Explorer, email, Word, Excel)
- aptitudini editoriale
- capacitati de analiza si de selectie a informatiilor relevante, bun spirit organizatoric
- spontaneitate, simt al umorului, camaraderie

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim :
o echipa tanara si un mediu relaxat dar profesionist - care iti va da posibilitatea sa inveti si sa te dezvolti profesional, salariu motivant + bonusuri in functie de performate, team-buildinguri si iesiri pe cheltuiala firmei, concediu platit (21 de zile/an), program de lucru de 8 ore pe zi, cinci zile pe saptamna

DESCRIEREA FIRMEI

TreeWorks offers you complete e-media services.
We combine our traditional marketing know-how with the technical innovations of an IT consulting firm. As a result, we are able to offer you competitive solutions for high-performance websites, multimedia presentations, corporate identity packages and high-quality graphic interfaces.